Szybie zabezpieczenie lakieru

 

Wbrew pozorom powłoka lakiernicza nie jest zbyt odporna na czynniki atmosferyczne czy mechaniczne. Obecnie coraz więcej producentów samochodów stosuje lakiery ekologiczne na bazie wody, które stanowią słabą ochronę przed uszkodzeniami.

Kiedy najlepiej zabezpieczyć lakier samochodu?

zabezpieczenie lakieru gdańskJeżeli kupujemy nowe auto, to jego wygląd jest nieskazitelny, a w wnętrze pachnie nowością. Używane mogą mieć już bardzo różny stan, który będzie wymagał nieco pracy, aby doprowadzić go do zadowalającego wyglądu. Jeżeli chodzi o powłokę lakierniczą, to najlepiej systematycznie o nią dbać, aby przeciwdziałać powstawaniu zarysowaniom czy innym uszkodzeniom, bo ponowne malowanie pojazdu jest dość drogą usługą. Jeżeli chcemy wykonać zabezpieczenie lakieru Gdańsk jest miastem, w którym taka usługa jest bardzo popularna wśród posiadaczy samochodów kategorii premium. Są to przeważnie nowe lub maksymalnie kilkuletnie auta, których ceny sięgają kilkuset tysięcy złotych. Lakier można zabezpieczyć na dwa sposoby: powłoka ceramiczna lub folia bezbarwna. Nałożenie powłoki ceramicznej pozwala uzyskać spektakularny efekt lustrzanego odbicia karoserii oraz głębię koloru, przy jednoczesnym ograniczeniu powstania mikrouszkodzeń. W przypadku folii bezbarwnej jest to nieinwazyjna metoda, która pozwala na ochronę lakieru przed wszelkimi zarysowaniami, odpryskami czy otarciami lakieru. W zależności od wyboru metody, zabezpieczenie może być skuteczne od trzech do nawet dziewięciu lat. Ceny takich usług zaczynają się od około 800 zł.

Na zabezpieczenie lakieru decyduje się coraz więcej właścicieli pojazdów średniej klasy, ponieważ to znacznie zmniejsza koszty na ewentualnej renowacji lakieru. Poza zabezpieczaniem powłoki lakierniczej można w podobny sposób ochronić przednią szybę.