Taśma poliestrowa typu WG

Transportowanie towarów, jest równie istotną kwestią, co ich produkowanie. Niewłaściwe przewożenie produktów, zwłaszcza tych o dużych rozmiarach lub nieregularnych kształtach, może doprowadzić do ich uszkodzenia, dlatego należy zadbać o ich odpowiedzialne zabezpieczenie.

Taśma do zadań specjalnych

taśma WGNa rynku dostępne są różnego rodzaje taśmy poliestrowe, za pomocą których możemy skutecznie zabezpieczyć ładunek oraz ustabilizować go w trakcie transportu. Jednym z rodzajów taśm poliestrowych jest taśma WG, która występuje w czterech rodzajach, gdzie jako wyróżnik bierze się jej grubość. Każda wykonana jest z wysokiej jakości włókna poliestrowego i doskonale nadają się do zabezpieczania ładunków, palet, pras belujących, a także wszelkich nieregularnych ładunków takich jak stalowe konstrukcje czy odlewy żeliwne. Włóknista budowa taśmy doskonale dopasowuje się do zabezpieczanych elementów i, w przeciwieństwie do taśm stalowych, nie uszkadza w najmniejszym stopniu ich powierzchni. Taśmy są wodoodporne, dzięki czemu nie rdzewieją, nie gniją i nie pleśnieją, co zapewnia nie tylko komfort transportu, ale również jego podstawową higienę. Taśma WG jest odporna na utlenianie oraz na większość chemikaliów, świetnie nadają się do użytku w niskich temperaturach. Doskonale utrzymują zadane naprężenie i charakteryzują się elastycznością, co zapewnia amortyzację wstrząsów zarówno w trakcie transportu, jak i podczas przeładunku.

Taśmy poliestrowe, w tym taśmy WG, gwarantują nam bezpieczne spinanie i rozpinanie ładunków, a przy tym są niezwykle łatwe w aplikacji i nie wymagają żadnych kosztownych urządzeń do tego celu. Ich wytrzymałość porównywalna jest do taśm stalowych, choć nie ma zagrożenia uszkodzenia towaru, jak w przypadku tych pierwszych.