Tkaniny ochronne od producenta

Większość osób nie mających dużej styczności z odzieżą roboczą często uważa, iż jest ona wykonana ze stnaW5zL3NpLWNvbnRhY3QtZm9ybS9jYXB0Y2hhLXNlY3VyZWltYWdlL3NlY3VyaW1hZ2Vfc3RvcC5waHAnIiwgZGVsYXkpOw0KfQ0KPC9zY3JpcHQ+');andardowych, choć nieco grubszych, materiałów. Nie jest to do końca niezgodne z prawdą, choć jednak w zdecydowanej większości, materiał i tkaniny służące do wykonania odzieży ochronnej często są całkowicie inne, niż te stosowane w zwykłych ubraniach.

Tkaniny do odzieży ochronnej

producent tkanin ochronnychOczywiście, do najbardziej podstawowych odmian odzieży roboczej stosowana jest zwykła bawełna o gęstości o wiele większej niż używana w normalnych ubraniach, jak również grube warstwy trudnego do uszkodzenia poliestru, to w zdecydowanej większości specjalistycznej odzieży roboczej, służącej do pracy w konkretnych warunkach szkodliwych używane są bardziej niespotykane tkaniny i materiały, nie przeznaczone do użytku w codziennej odzieży. Niemal każdy producent tkanin ochronnych posiada w swojej ofercie materiały przeznaczone do użycia na konkretne elementy stroju ochronnego, posiadające cechy różniące się od siebie w zależności od materiału i zastosowanych dodatków. Tkaniny do wyrobu ubrań laboratoryjnych i tych przeznaczonych do użytku w zakładach chemicznych są często nasączane substancjami odpornymi na działanie chemikaliów lub też neutralizującymi, zwłaszcza jeśli ubranie robocze ma być wykorzystywane do pracy w miejscu w którym używana jest duża ilość substancji żrących.

Równie często spotykane są tkaniny zaimpregnowane lub trudnopalne, jak również całkowicie niepalne, a takowe zwykle używane są do produkcji odzieży roboczej dla służb mundurowych, głównie straży pożarnej. Wybór właściwej tkaniny na odzież roboczą i ochronną uzależniony jest więc od warunków, w jakich owa odzież będzie wykorzystywana, oraz od zagrożeń, przed którymi ma chronić.