W jaki sposób oszczędzać energię elektryczną?

 

Od zawsze starałam się żyć w zgodzie z przyrodą i środowiskiem naturalnym. Ostatnio miałam więcej czasu, dlatego zaczęłam zastanawiać się, co jeszcze mogłabym zrobić w moim domu, żeby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej. Przyjrzałam się bowiem moim rachunkom za prąd i zauważyłam, że ostatnio zużywamy go z rodziną dosyć sporo.

Teraz zużywam mniej energii elektrycznej w mieszkaniu

mniejsze zużycie energii elektrycznejMiałam już wszędzie zainstalowane żarówki LED, które są energooszczędne i dbałam o to, aby nie palić światła w pomieszczeniu, w którym aktualnie nikt nie przebywa. Nie włączałam również telewizora i radia tylko po to, żeby mi coś "grało w tle". Doszłam jednak do wniosku, że z pewnością mogę zrobić coś więcej, żeby mieć mniejsze zużycie energii elektrycznej. I faktycznie, po dłuższym zastanowieniu okazało się, że mogę jeszcze wiele poprawić. Przede wszystkim zaczęłam odłączać ładowarki do telefonów z gniazdka, wtedy kiedy nie ładuję komórki. Poza tym ustawiłam ekran komputera na mniejszą jasność, dzięki temu pobiera on mniej prądu do działania. Wymieniłam także dzwonek do drzwi na taki na baterię. Staram się też zawsze pamiętać o tym, żeby zmniejszać temperaturę ogrzewania na noc oraz wtedy, kiedy wychodzimy z domu na kilka godzin. Muszę przyznać, że chociaż te wszystkie sposoby brzmią dosyć trywialnie, ostatecznie przyniosły zadowalający mnie efekt. Zauważyłam go już przy kolejnym rachunku.

Okazało się, że jest on sporo niższy niż poprzedni. Widać było, że zużywam średnio mniej prądu. Jak więc widać, najlepiej jest nie lekceważyć takich drobnych zmian, ponieważ kiedy będzie się je wykonywało jednocześnie zużycie energii elektrycznej w mieszkaniu może spaść nawet kilkukrotnie. Jestem bardzo zadowolona, a wszystkie te proekologiczne czynności weszły mi już w krew i wykonuje je automatycznie.