Warta zwiedzenia Kudowa Zdrój

Dolny Śląsk to piękny region o niezwykle bogatej historii. W tym województwie spotykają się kultury i historie trzech narodów, co czyni je wyjątkowym i pełnym tajemnic. To także region o niezwykle bogatej przyrodzie, gdzie można chodzić po górach, uprawiać sporty zimowe, lub po prostu cieszyć się pięknem natury i oddychać niezwykle czystym powietrzem.

Piękno i atrakcje Kudowy

kudowaNa Dolnym Śląsku znajdziemy wiele miasteczek słynących z sanatoriów, jest to bowiem region obfitujący w źródła wód leczniczych. Prawdziwą perłą jest malownicza, położona wśród gór i lasów Kudowa Zdrój. W tym pięknym miasteczku położonym przy samej granicy z Czechami mieści się między innymi piękny park zdrojowy ze stawem i zabytkowym budynkiem pijalni wód leczniczych. W Kudowie mieszczą się także sanatoria dla dzieci i dorosłych bardzo cenione przez osoby przyjeżdżające w celu podreperowania zdrowia. Bliskość Gór Stołowych, między innymi Szczelińca-szczytu zaliczającego się do Korony Gór Polski sprawia, że Kudowa jest świetną bazą wypadową dla ludzi uprawiających turystykę górską. Na osoby preferujące spacery w malowniczych okolicach czekają błędne skały, które są prawdziwym cudem natury. Także ludzie uprawiający sporty zimowe docenią pobyt w Kudowie dzięki bliskości stoków narciarskich. Z kolei osoby o mocnych nerwach mogą zwiedzić kaplicę czaszek stworzoną po okolicznej zarazie z ludzkich czaszek i kości , która skłania do refleksji nad życiem i śmiercią.

W Kudowie każdy turysta, zarówno młody jak i starszy znajdzie coś dla siebie. To piękne miasteczko jest wprost stworzone zarówno do spokojnych spacerów, do uprawiania sportów letnich i zimowych jak i do poznawania tajemnic historii tego niezwykłego regionu. Dzięki rozbudowanej bazie hotelowej nietrudno o nocleg spełniający oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.