Wybieramy korzystny transport morski

Stany Zjednoczone znajdują się na samym szczycie listy eksportu oraz importu do Unii Europejskiej. Z USA do Polski importowane są przede wszystkim samochody osobowe, urządzenia optyczne, leki czy maszyny przemysłowe. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat transportu morskiego na takiej trasie.

Niedrogi transport morski

transport morski z usaGłówną zaletą transportu morskiego jest możliwość nadania nie tylko niewielkich przesyłek, ale także paczek wielkogabarytowych, które mogą nie mieścić się w innych dostępnych środkach transportu. Oprócz możliwości przestrzennych, znaczenie ma także duży poziom bezpieczeństwa przesyłek. Istotna jest także kwestia finansowa. Kontenerowe przesyłki morskie wyróżniają się wyjątkową atrakcyjnością cenową, ponieważ koszty transportu jednego kontenera są zbliżone do średniej paczki nadawanej drogą lotniczą. Dobrym wyborem jest transport morski z usa. Przesyłki kontenerowe dodatkowo nie są ograniczone rodzajem asortymentu, dzięki czemu korzystając z tej formy transportu, możemy zamówić zarówno żywność, kosmetyki, chemię, odzież oraz inne rodzaje towarów. Dużą popularnością cieszą się zarówno samochody osobowe, jak i urządzenia budowlane czy sprzęty rolnicze. I choć część tego asortymentu można wysłać lotniczo, to duże maszyny i samochody mogą zostać przetransportowane wyłącznie jako przesyłka kontenerowa. Zamawiając przesyłki kontenerowe ze Stanów Zjednoczonych warto mieć dostęp do portu w Gdyni, gdyż tam są rozładowywane przesyłki morskie z USA.

Podsumowując, jeżeli zależy nam na tym, aby korzystnie przetransportować towar ze Stanów Zjednoczonych i jednocześnie nie wydać na ten cel ogromnej sumy pieniędzy, powinniśmy dokładnie przeanalizować możliwe opcje oraz wybrać optymalny transport. Może być to transport morski w przypadku większej ilości towaru.