Wymienna żyłka do ręcznej kosiarki

Elektryczne kosy i przykraszarki nie należą do zbyt mocnych. Są świetnym narzędziem do koszenia niezbyt wysokiej trawy na trawnikach przy blokach, aczkolwiek do bardziej wymagających prac nie są zbyt dobre, a przynajmniej nie bez wymiany elementów na lepsze, zwłaszcza głowicy koszącej.

Żyłki do głowic kosiarek ręcznych

żyłka do kosiarki elektrycznejStandardowe głowice mają żyłki koszące z tworzywa sztucznego, całkowicie tępe, które dobrze sprawdzają się podczas koszenia niezbyt gęstej trawy, aczkolwiek nie sprawdzają się w przypadku konieczności wykoszenia gęstych zarośli. Nie ma jednak większego problemu by dostać wymienne żyłki, pasujące do każdej głowicy, które przeznaczone są do bardziej wymagających prac w ogrodzie, lub też do wykonywania bardzo określonych zadań. Najbardziej wielozadaniowa jest stalowa żyłka do kosiarki elektrycznej o żebrowanej powierzchni. Żyłka ta działa niczym ostrza w dużych kosiarkach i doskonale nadaje się do bardziej wymagających prac. Założenie takiej żyłki może zmienić zwykłą, słabą kosę elektryczną w profesjonalne narzędzie ogrodnicze do każdego zadania, zwłaszcza bardzo wymagającego. Cienkie żyłki, natomiast, umożliwiają precyzyjne wykonywanie zadań, docinanie trawy na najkrótszą wysokość, oraz pracę w bardzo ciasnym otoczeniu. Można również dostać standardowe żyłki, w przypadku gdy fabryczna żyłka w głowicy ulegnie uszkodzeniu czy zużyciu.

Żyłki do kos i kosiarek są dostępne w każdym sklepie ogrodniczym i salonie producentów kosiarek i narzędzi elektrycznych. Każda głowica w narzędziach od renomowanych producentów umożliwia wymianę żyłki, a tym samym ulepszenie maszyny. W innym przypadku możliwa jest wymiana całej głowicy, co daje identyczny efekt w kosiarkach które nie umożliwiają założenia samej żyłki w mechanizmie głowicy.