Wyprawka dla niemowlaka a wybór butelek

Każda młoda mama już na kilka miesięcy przed przyjściem na świat swojego potomka myśli nad wyprawką. Kupuje wtedy potrzebne ciuszki oraz różne akcesoria takie jak np. szklane butelki dla niemowląt czy smoczki. Wybierając rzeczy dla naszego noworodka zawsze kierujemy się pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka.

Czy butelki szklane są lepsze od plastikowych?

szklane butelki dla niemowlątKiedy młoda mama ma problem z karmieniem piersią musi zdać się na karmieniu mlekiem modyfikowanym. Wtedy należy zaopatrzyć się w szklane butelki dla niemowląt oraz najlepszej jakości mleko zastępcze. Przy zakupie butelek trzeba kierować się także doborem smoczka odpowiedniego do wieku niemowlaczka. Często smoczki od butelek charakteryzują się także kształtem przypominającym sutek piersi mamy. Kiedy karmimy dzidziusia butelką musimy zwrócić uwagę na odpowiednie ułożenie dziecka. Główka powinna być wyżej od reszty ciała żeby uniknąć zadławienia. Natomiast kiedy nadeszła już pora na odstawienie dziecka od piersi bo np. mama ma problemy zdrowotne lub musi wrócić do pracy, to wtedy tata będzie idealny podczas takiego karmienia. Jest to trudny okres kiedy pierś zastępowana jest przez butelkę, ale odpowiednie nastawienie mamusi ułatwi taką zmianę maluszkowi. Jeśli do karmienia używamy butelek szklanych czy też innych musimy pamiętać o odpowiednim myciu oraz wyparzaniu ich. Higiena jest najważniejsza.

Podczas wyboru butelki dla dziecka często kierujemy się opiniami naszych mam czy też koleżanek, które wcześniej miały do czynienia z tego typu rzeczami. Nasze mamy i babcie uważają, że szklane butelki dla niemowląt są lepsze od tych zrobionych z polipropylenu. W dalszym ciągu istnieje przeświadczenie że szklane butelki po pierwsze trzymają dłużej ciepło. Po drugie mamy lekkie obawy, że plastik mimo zapewnień producentów, jednak przenika do żywności.