Wysokiej jakości frezy trzpieniowe

 

Sektor związany z obróbką materiałów drewnianych i drewnopochodnych jest obecnie mocno rozwinięty. Wynika to przede wszystkim z wszechstronnych możliwości, jakie daje drewno. Z powodzeniem wykorzystywane jest jako element konstrukcyjny obiektów architektonicznych, ale również świetnie sprawdza się przy finalnym wykończeniu różnego typu powierzchni. Płyty wiórowe, wykonywane z drewna, są powszechnym w stolarstwie materiale, który stosuje się do produkcji mebli.

Zastosowanie frezów trzpieniowych

frez trzpieniowy do drewnaOdpowiednia obróbka materiałów drewnianych wymaga zastosowania wysokiej jakości narzędzi. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż szereg tego rodzaju prac przeprowadzanych jest w halach produkcyjnych, gdzie wykorzystuje się technologię CNC. Oznacza to, iż szereg praca wykonywany jest przez urządzenia, które programowane są za pomocą komputera. W dużej mierze usprawniało szereg działań, jak też zapewnia wysoką jakość wykonania. Jednocześnie pamiętać trzeba, iż przekłada się to na wyższą eksploatację maszyn. Dlatego frez trzpieniowy do drewna wykonywany jest z wysokiej jakości materiału. Dodatkowo posiada różnego typu kształty, które związane są z bardzo specyficznym zastosowaniem tego rodzaju ostrzy. Poprzez ich odpowiedni dobór można wykonać frezowania na frontach, czy w miejscu łączenia elementów.

Frezy są dostępne w różnych wielkościach, ale kształtach. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka jakość wykonania, jak też duża odporność na ścieranie. Elementy tego typu wykorzystywane są zarówno w halach przemysłowych, które zajmują się produkcją elementów z drewna, jak też w mniejszych warsztatach stolarskich. Mogą być wykorzystywane także wraz z elektronarzędziami, takimi jak wkrętarki, bądź montowane do maszyn CNC. Wybór frezu powinien być uwarunkowany jego docelowym przeznaczeniem.