Wywóz gruzu po zakończeniu budowy

Budowa domu to był dla mnie stresujący czas. Wszystko musiało być idealnie zgrane, dopięte na ostatni guzik. Nieco przekroczyłam swój limit wydatków, ale przynajmniej wszystko dało się skończyć w terminie. Trzeba było jednak potem zadbać o ogród i sprzątnąć plac po zakończeniu budowy.

Szybki wywóz gruzu w Krakowie

wywóz gruzu krakówResztki farby w wiadrach czy ścinki tapet zostawiałam, bo mogą się przydać przy remoncie. Tak samo jak panele podłogowe, czy kafle łazienkowe. Najgorszy był jednak gruzu. Miałam mnóstwo kawałków cegieł, z którymi nie było co zrobić. Część dałam na podjazd do garażu jako rodzaj utwardzenia. Część zostawiłam do obłożenia oczka wodnego, by folia dobrze się trzymała. Jednak nadal zalegała mi kupka gruzu i nie miałam na nią pomysłu. Wiedziałam, że śmieciarze mi jej nie zabiorą bo to odpady budowlane. Musiałam zatem zamówić wywóz gruzu kraków. Zatrudniłam firmę, która przyjedzie, zapakuje gruz i go wywiezie na swoje małe wysypisko. Tak przynajmniej sądziłam, że się odbywa, nie znam się na recyklingu materiałów budowlanych. Mili panowie przywieźli ze sobą big bag. Szybko załadowali gruz do worka, a potem wrzucili na samochód. Koszt wywozu był niewielki, biorąc pod uwagę to ile problemów mi stwarzał. Zalegał tylko na działce, nie mogłam dalej ruszyć z ogrodem, bo zabierał mi cenne miejsce na sadzenie krzewów. Dowiedziałam się przy okazji, że takie firmy biorące gruz często go sprzedają do różnych prac budowlanych, takich jak tworzenie fundamentów o którym pisałam.

Teraz już wiem, że jeśli bym robiła jakiś remont to mam namiary na sprawdzoną firmę od wywozu gruzu w Krakowie. Mam nadzieję, że ich ceny nie wzrosną, a terminy oczekiwania nadal nie będą długie. Znajomym i rodzinie także mogę z ręką na sercu polecić to przedsiębiorstwo krakowskie.