Zalety korzystania z normobarii

Wszyscy wiemy, jak ważny dla naszego zdrowia jest tlen. Niestety, obecnie jakość powietrza ulega nieustannemu pogorszeniu. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju tlenoterapie z wykorzystaniem komór i pomieszczeń i podwyższonym ciśnieniu. Jednym z takich rozwiązań jest własnie popularna ostatnio normobaria.

Terapia tlenem w służbie naszemu zdrowiu

normobaria rzeszówW terapii normobarycznej jesteśmy poddawani wpływowi zwiększonego ciśnienia. Takie powietrze zawiera dwa razy więcej tlenu oraz kilkukrotnie więcej dwutlenku węgla. Jest także bogatsze w wodór. Naszego organizmu w takich warunkach przyswaja znacznie więcej życiodajnego tlenu, który jest jednym z najważniejszych pierwiastków. Te specyficzne lecznicze warunki stymulują także rozwój komórek macierzystych, które wpływają w znacznym stopniu na regenerację tkanek i narządów w naszym organizmie. Dzięki nim poprawia się jakość naszego zdrowia w znaczeniu ogólnym. Może to być skuteczne jako terapia pomocnicza podczas leczeniu wielu różnych schorzeń, zaczynając od układu krążeniowo-oddechowego, po leczenie ran i złamań układu kostnego. Nie bez znaczenia jest także wodór, odpowiedzialny na przykład za zwalczanie bardzo szkodliwych dla nas wolnych rodników. Wydłuża on także w pewnym stopniu życie naszych komórek. Warto więc zdecydować się na tego typu leczenie. Jeżeli naprawdę interesuje nas normobaria Rzeszów z pewnością da nam możliwość takiego leczenia.

Leczenie w komorze normobarycznej jest nowością. Warto o tym pamiętać i przed zdecydowaniem się na zabieg, skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Sprawdzi on, czy nie mamy przeciwwskazań do udziału w tego typu innowacyjnej terapii. Przeciwwskazaniami mogą być na przykład: przeziębienie, ból ucha lub ciąża. Wówczas warto odłożyć naszą wizytę na inny termin.