Zalety przydrożnych radarów z wyświetlaczem prędkości

W ostatnim czasie każdy kierowca zauważył, że przy polskich drogach w terenie zabudowanym pojawiły się duże wyświetlacze pokazujące prędkość. Najlepsze jest to, że pokazywana prędkość dotyczy samochodu, który właśnie zbliża się do wyświetlacza. W taki właśnie sposób duże miasta i małe miasteczka postanowiły zawalczyć z drogowymi piratami.

Prędkość mierzona jest przez laserowy radar

radar z wyświetlaczem prędkościA jeśli ktoś zastanawia się nad tym jak to się dzieje, że widzi się swoją prędkość na wyświetlaczu to od razu odpowiadamy, że pomiar prędkości dokonywany jest przez umieszczony w wyświetlaczu laserowy radar. I dlatego właśnie dopóki nie miniemy wyświetlacza to będziemy widzieć na nim swoją prędkość. Dla tych, którzy jeżdżą zbyt szybko na pewno jest to wyraźny sygnał, żeby zdjąć nogę z gazu. Taki radar z wyświetlaczem prędkości ma wiele zalet, ale największą jest to, że w czytelny sposób pokazuje on kierowcy jak szybko jedzie. A do tego jeszcze na wyświetlaczach wyświetlają się dostosowane do prędkości kierowcy komunikaty. Jeśli jedzie zbyt szybko to pojawi się czerwony napis „zwolnij”. Jeśli kierowca jedzie z odpowiednią prędkością to na zielono wyświetli się napis „dziękuję”. W wielu miastach można spotkać wyświetlacze, których producenci poszli o krok dalej. Pokazują one kierowcom potencjalną ilość punktów karnych i wysokość mandatu. Szybko można sobie wyobrazić jak kosztowne byłoby przekroczenie prędkości, gdybyśmy natknęli się na patrol drogówki.

Radary mierzące kierowcom prędkość i wyświetlające ją na dużych wyświetlaczach nie kosztują wiele. Koszt instalacji jednego modelu to maksymalnie dwadzieścia tysięcy złotych. Ich skuteczność udowadniają prowadzone przez policję statystyki. Tam, gdzie stoją wyświetlacze z radarem spadła ewidentnie ilość kolizji i wypadków drogowych.