Zalety zabiegów endoskopowych kręgosłupa

Przepukliny krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym i piersiowym, stenoza kręgosłupa oraz inne patologie to sytuacje, kiedy warto zdecydować się na operację kręgosłupa przy użyciu metody endoskopowej. Sprawdza się w leczeniu różnych schorzeń, wykonywana jest na sali operacyjnej. Wymaga wykonania niewielkich nacięć na skórze, wprowadzeniu endoskopu przez otwór prowadzący do pola zabiegowego.

Wskazania do wykonania endoskopii kręgosłupa

endoskopia kręgosłupa śląskZaletą tego typu operacji jest fakt, iż pozostaje po nich niewielka blizna. Operacje endoskopowe cieszą się dużą popularnością w obecnych czasach, są bowiem małoinwazyjne. Mogą one dotyczyć każdego odcinka kręgosłupa. Najczęściej obejmują odcinek szyjny i lędźwiowy. W wielu sytuacjach wskazana jest endoskopia kręgosłupa Śląsk jest miejscem, gdzie można pozbyć się przepukliny kręgosłupa lędźwiowego, która objawia się silnym bólem. Promieniuje on do miednicy, kończyn dolnych, biodra, uda. Przepuklinie kręgosłupa lędźwiowego towarzyszy często ból w podbrzuszu, pachwinach, mrowienie i drętwienie kończyn, osłabienie siły nóg. Do przyszłym powstawania tego schorzenia należy zazwyczaj podnoszenie ciężarów na wyprostowanych nogach, przeciążenie kręgosłupa, nagła zmiana masy ciała, siedzący tryb życia, brak wystarczającej ilości aktywności fizycznej. Endoskopowe operacje sprawdzają się w przypadku osób, u których inne działania lecznicze nie przyniosły pożądanych efektów. Są one małoinwazyjne. Wykorzystuje się do nich endoskop, który nie powoduje uszkodzenia mięśni przykręgosłupowych, a także powstania blizny pooperacyjnej. Wymaga wykonania jednego niewielkiego nacięcia skóry, a następnie wprowadzeniu endoskopu połączonego z kamerą.

Dzięki temu lekarz może zwizualizować sobie operowane miejsce, zobaczyć nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak struktury kostne, mięśniowe oraz nerwowe. Ortopeda wykorzystuje mikronarzędzia, ma stały kontakt z pacjentem, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia struktur nerwowych. Operacje endoskopowe są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych zabiegów chirurgicznych.