Zalety żelowych akumulatorów do łodzi

Wyruszając w dłuższą podróż należy zadbać o pewne i niezwodne źródło zasilania. Zarówno samochód, jak i łódź potrzebują bowiem dostępu do energii elektrycznej, aby móc zasilać oświetlenie, czy też na przykład ogrzewanie. Źródło zasilania powinno być niezastąpione niezależnie od warunków zewnętrznych.

Jaki rodzaj akumulatora wybrać do łodzi?

akumulatory żelowe do łodziWybierając się w dłuższą podróż własnym środkiem transportu należy pamiętać o zapewnianiu sobie stabilnego źródła zasilania. Zarówno samochód, jak i jacht wymagają bowiem energii elektrycznej między innymi do pracy klimatyzacji, ogrzewania czy też oświetlenia. Dlatego ta ważne jest zakupienie odpowiedniego akumulatora, takiego jak akumulatory żelowe do łodzi. Ten typ akumulatora w przypadku łodzi jak i pojazdów poruszających się po nierównych drogach jest zdecydowanie najlepszy. Wstrząsy, które wystąpią podczas podnóży nie spowodują bowiem ani rozlania się elektrolitu, ani też nagłego wyładowania się akumulatora, a tym samym unieruchomienia łodzi czy też pojazdu. Jest to możliwe dzięki innej budowie takich akumulatorów, opartych o żel w odróżnieniu o płynny, łatwo wylewający się elektrolit. Dzięki temu właśnie akumulator żelowy może pracować pewnie, niezależnie od pozycji w jakiej się znajduje, co jest dużą przewaga tego typu akumulatorów w porównaniu do akumulatorów tradycyjnych. Dlatego też akumulatory żelowe cieszą się coraz większą popularnością i są stosowane w coraz większej ilości pojazdów, a  nawet i maszyn rolniczych czy też wspomnianych już łodzi.

Dobrze dobrane źródło zasilania może mieć znaczny wpływ na nasz komfort podróży. Podróżując łodzią czy jachtem należy kupić akumulator, który będzie odporny na wstrząsy i nie dojdzie w nim do rozlania się elektrolitu, niezależnie od warunków podróży.