Zestaw filtru do growboxa

Decydując się  na uprawę roślin w pomieszczeniu lub w namiocie uprawowym typu Growbox musimy wiedzieć, że jedynym z wymogów, które napotykamy na swojej drodze, jest zapewnienie optymalnej wentylacji. Taka wymiana powietrza jest po prostu niezbędna. Dlatego tak ważne jest dobranie właściwego filtru.

Jak wybrać prawidłowy filtr do growboxa?

filtr węglowy do growboxa zestawOdpowiedni dobór wentylacji dla uprawy jest jednym z elementarnych kroków na drodze do satysfakcjonujących zbiorów. Rośliny potrzebują dostarczania im optymalnej mieszanki tlenu i CO2, a także należy im zapewnić idealną temperaturę i wilgotność, dlatego właśnie powinniśmy wybrać filtr węglowy do growboxa zestaw. Wpływ wentylacji na klimat jest bardzo duży. Bez dobrej wymiany powietrza w naszym pomieszczeniu uprawowym, rośliny z dużym prawdopodobieństwem będą cierpieć z powodu różnego rodzaju problemów. Rozpiętość tych problemów jest bardzo szeroka i waha się od zmniejszonego wigoru aż do poważnych problemów z naszymi podopiecznymi. Nie ma więc co ukrywać, że jest to kwestia, której nie można pominąć. Wentylację uprawową możemy podzielić zgodnie z jej przeznaczeniem na dwie główne kwestie. Pierwszą kwestią jest cyrkulacja (krążenie). W naszym pomieszczeniu uprawowym musi krążyć powietrze. Dlatego istotne w uprawie są również wentylatory, które poruszają powietrze wewnątrz, tak by odpowiednia ilość dwutlenku węgla dotarła do każdej z roślin. Są to wentylatory mieszające. Najistotniejszym przy ich wyborze jest to, że po prostu muszą niezawodnie mieszać powietrze w naszym pomieszczeniu tak, aby w każdym miejscu była równomierna temperatura oraz wilgotność. 

Kupując filtr warto także zwrócić uwagę na to ile tak naprawdę mamy miejsca w boksie czy pomieszczeniu. Na przykład mając mniej miejsca, warto zwrócić uwagę na wentylatory na klipsie, które możemy zawiesić w dowolnym miejscu. Dzięki czemu zaoszczędzimy na miejscu.  Wybór odpowiedniego filtru jest bardzo istotny.