Znakomite płyty konstrukcyjno – izolacyjne

Dostępne obecnie materiały budowlane cechują się bardzo dużą różnorodnością pod względem używanym do ich konstrukcji surowców. Jednymi z najlepszych stosowanych na placach budów są materiały kompozytowe łączące w sobie najlepsze cechy dwóch lub więcej składników. Przykładem są warstwowe płyty PIR.

Właściwości znakomitych płyt warstwowych

płyta warstwowa pirNowoczesna płyta warstwowa PIR jest materiałem konstrukcyjno - izolacyjnym powstałym w wyniku racjonalnego połączenia okładzin blaszanych stanowiących zewnętrzne warstwy i rdzenia umieszczonego pomiędzy nimi z budowanego ze sztywnej pianki poliizocyjanouretanowej zwanej w skrócie PIR. Płyty tego rodzaju mają szereg zastosowań w nowoczesnym budownictwie halowym. Za ich pomocą wznosi się ściany zewnętrzne, wewnętrzne, pokrycia dachowe obiektów przemysłowych, magazynowych, sportowych oraz innych obiektów wielkopowierzchniowych. Płyty posiadają znakomite parametry izolacji termicznej, co jest również wykorzystywane do dociepleń na elewacjach suchych. Okładziny blaszane są bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem agresywnych warunków atmosferycznych. W szczególności te rodzaje, które są przeznaczone do budowy pokryć dachowych i ścian zewnętrznych. Pianka PUR jest odporna na działanie wody, czynników chemicznych i biologicznych co daje gwarancję bardzo długiego użytkowania. W fazie produkcji płyt frezuje się w ich bocznych krawędziach połączenia typu pióro wpust co ułatwia montaż i likwiduje możliwość powstawania mostków termicznych.

Płyty PIR produkowane są w kilku podstawowych grubościach co umożliwia najwłaściwszy ich dobór pod względem parametrów do potrzeb projektu. Okładziny płyt również są dopasowane do oczekiwań klientów ponieważ są oferowane w bardzo wielu kolorach. Płyta PIR jest najlepszą spośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku.