Potrzebowałam solidnej folii na sianokiszonki

Niedawno odziedziczyłam po rodzicach gospodarstwo rolne. W tym roku po raz pierwszy zdecydowałam się na hodowlę krów. Latem krowy większość dnia spędzały na łące, gdzie miały aż nadto jedzenia. Na zimę musiałam jednak przygotować dla nich solidną paszę. Od sąsiada dowiedziałam się, że najlepszym rozwiązaniem będzie sianokiszonka. Musiałam dowiedzieć się od niego, jak przygotować taki pokarm dla zwierząt.

Dlaczego warto kupić solidną folię do sianokiszonki?

solidna folia do sianokiszonkiSąsiad podpowiedział mi, że najważniejsza jest odpowiednia folia do sianokiszonki. Trzeba wziąć bowiem pod uwagę, że solidna folia do sianokiszonki zapobiega dostawaniu się do paszy wilgoci. Jeśli do paszy dostanie się wilgoć, całość spleśnieje i nie będzie nadawała się do spożycia przez zwierzęta i jeszcze trzeba będzie ponieść koszty jej utylizacji. Opłaca się więc zainwestować w wytrzymałą i trwałą folię. Razem z sąsiadem udałam się do sklepu, gdzie można było dostać takie produkty. Podpowiedział mi on, jaka folia będzie najlepsza. Dowiedziałam się od niego, że najpopularniejsze są białe, zielone i czarne folie do sianokiszonek. Warto pamiętać o tym, że przezroczysta folia nie jest przeznaczona do bezpośredniego owijania bali siana. Nie chroni ona bowiem paszy przed nasłonecznieniem, co z kolei może spowodować, że pasza zaparuje od środka i straci swoje właściwości.

Udało mi się z jego pomocą wybrać naprawdę dobrą i wytrzymałą folię do sianokiszonki. Była naprawdę solidna, a do tego dostępna w niskiej, przystępnej cenie. Kiedy tylko zabrałam się za przygotowywanie paszy dla zwierząt, przekonałam się o tym, że jest to naprawdę wysokiej jakości folia, która nie rwie się i można ją ciasno owinąć pokarm przygotowany dla zwierząt na zimę. Cieszę się, że sąsiad pomógł mi znaleźć taki produkt.