Profesjonalny kurs dla fryzjera

Bardzo lubię swój zawód fryzjerki. Zawsze lubiłam układać innym włosy, zaplatać warkocze i je farbować. Testowałam moje zdolności na lalkach, potem na włosach mamy i koleżanek. Poszłam do szkoły fryzjerskiej i od razu po jej skończeniu otworzyłam własny salon fryzjerki z rodzinnej miejscowości.

Szkolenie z przedłużania włosów

kurs na przedłużanie włosówJeździłam też regularnie na różne szkolenia. Pojawiały się na rynku nowe rodzaje produktów do koloryzacji włosów, były kosmetyki do odbudowy struktury włosa, a także nowe szczotki. Musiałam być na bieżąco z nowościami, bo klientki były zawsze bardzo zorientowane w temacie i niejednokrotnie potrafiły mnie zaskakiwać pytaniami. Ostatnio odbyłam kurs na przedłużanie włosów. Przedłużanie jest popularne wśród kobiet, którym włosy rosną wolno, a chcą szybko zmienić swoją fryzurę. Przedłużać włosy można na różne sposoby. Na kursie omawiane były zarówno te tymczasowe np. jak zamocować doczepki by nie były widoczne, jak również te trwalsze na przykład metoda ultradźwiękowa. Na kursie była część teoretyczna, potem omawianie poszczególnych produktów sponsora szkolenia, jak również część praktyczna. Ćwiczyłyśmy na sobie z doczepkami, a do ultradźwięków mieliśmy zatrudnione modelki. W ten sposób można było przećwiczyć wykonywanie przedłużania włosów pod okiem profesjonalistów i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Większość rzeczy wychodzi w praktyce, a nie po usłyszeniu teorii. Takie szkolenia mają najwięcej sensu i są najprzydatniejsze.

Warto było pojechać na dobrze zorganizowany kurs. W ten sposób wiem już jak przedłużać włosy różnymi metodami i mogę poszerzyć swoją ofertę, ku zadowoleniu klientek. Będę niedługo zamawiała zestawy kosmetyków do włosów przedłużanych oraz same doczepki od producenta ze szkolenia.